Size bir telefon kadar yakınız
0544 308 80 78
Dil Seçin
trende

Güneş Enerjisi Vakum Tüpü 47×1800

24.12.2019
4 görüntülenme
Güneş Enerjisi Vakum Tüpü 47×1800

İç içe iki adet cam tüp şeklindedir. İç tüpün dış yüzeyi güneş ışınlarını yüksek oranda emen sellektif bir kaplama ile kaplıdır. Dış tüpten içeri giren ışınlar selektif yüzey vasıtası ile %93 oranında emilmekte ancak %7 oranında dışarı yansıtmaktadır. İki cam tüp arasındaki boşluk ise, selektif yüzey üzerinde biriken ısı enerjisinin, taşınım yoluyla dışarı kaçmasını engellemektedir. (Kullandığımız termoslarda olduğu gibi) Bu sayede ısı kaybı minimum düzeye inmektedir. Bu durum kış aylarında sistemin verimini çok yükseltmektedir. Ayrıca vakum tüplerinin yuvarlak oluşu, gün boyunca güneş ışınlarının daima dik olarak alınmasını sağlamakta bu da Tubular Solar Sistemin verimine katkı sağlamaktadır. Standart ve uzun olarak iki ayrı tipi vardır. Vakum tüpler 25mm çapındaki doluya dayanıklıdır. Tüplerin değiştirilmesi çok kolaydır.

Ürün Özellikleri

  • 1- Montaj sırasında tüpün alt kısmının darbe görmemesine dikkat edin. Vakum tüpün en hassas olduğu kısım alt uç noktasıdır.
    2-Vakum tüpleri monte ederken dikkatli olunuz. Vakum tüpler darbe görmesi, bükülmesi ve düşürülmesi sonucunda kırılabilir.
    3- Tüpleri montaj sırası gelinceye kadar kutusunda muhafaza ediniz.
    4- Sıcak su tankının yönü tüplerle dik açı yapacak konumda olmalıdır. Tüplerin montajı sırasında zorluk çekiyorsanız sıcak su tankını ekseni etrafında döndürerek tüplere dik olamasını sağlayınız.

Ürün Görselleri

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.